Składowiska odpadów niejednokrotnie wymagają zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem czy też wydostawaniem się zanieczyszczeń poza wyznaczony teren. Najprostszym, a jednocześnie niezawodnym rozwiązaniem tych problemów są siatki dostępne w ofercie Symar. Są niedrogie i wygodne w stosowaniu, a przy tym mogą spełniać wiele funkcji.
Ogrodzenie terenu wysypiska śmieci
Solidne ogrodzenie terenu przeznaczonego do składowania śmieci często jest konieczne. Pomaga to zapobiegać wtargnięciu na teren zarówno niepowołanych osób, jak i zwierząt. Ogrodzenie z siatki chroni również przed wydostaniem się odpadów poza wyznaczony teren.
Dzięki ogrodzeniu z siatki można zapobiec:
- wypadkom wynikającym z przebywania niepowołanych osób na wysypisku lub składowisku odpadów – a tym samym konsekwencjami wynikającymi z niedostatecznego zabezpieczenia terenu;
- kradzieży składowanych odpadów – np. przez zbieraczy złomu, części metalowych itp.;
- wizytom dzikich zwierząt – roznoszących odpady po terenie składowiska i poza nim;
- wydostawaniu się śmieci poza teren wysypiska na przykład na skutek działania silnego wiatru – siatka pomoże uniknąć skażenia środowiska, zaśmiecania okolicznych terenów oraz uszkodzeń spowodowanych przez niesione wiatrem śmieci.
Siatki Symar są łatwe w montażu i demontażu – dzięki temu można bez problemu dostosowywać wymiary ogrodzenia do aktualnych potrzeb.
Ułatwienie przy sortowaniu odpadów
Istnieje wiele miejsc i sytuacji, w których sortowanie odpadów jest wymagane lub przynajmniej mile widziane. Wietrzna pogoda, zwierzęta, a nawet przypadkowi ludzie mogą jednak szybko zniweczyć trud włożony w podział śmieci na różne frakcje. Dlatego warto stosować siatki z tworzyw. Są one odporne na kwas oraz warunki atmosferyczne. Umożliwiają:
- wydzielenie stref do przechowywania konkretnych frakcji odpadów,
- zabezpieczenie przed mieszaniem się śmieci z różnych źródeł lub różnych typów,
- ochronę przed wydostaniem się odpadów poza wyznaczone miejsce ich składowania,
- ochronę przed wolno żyjącymi zwierzętami i niepowołanymi osobami.
Wielkość oczek można bez problemu dobrać do średniej wielkości odpadów. Siatkę można też wyprodukować w niemal dowolnym wymiarze, co ułatwia jej dopasowanie do każdego zastosowania i miejsca montażu. Dużym atutem może być też możliwość wyboru koloru tworzywa – dzięki temu oznaczenie określonych frakcji odpadów jest łatwe do rozpoznania i widoczne nawet z daleka.
Ochrona środowiska
Składowanie odpadów tylko w wyznaczonych do tego miejscach jest bardzo ważne z punktu widzenia ochrony środowiska. Niektóre z nich mogą bowiem wydzielać substancje zaburzające naturalny ekosystem i przedostające się do gleby czy wody. Czasami mogą też stanowić zagrożenie dla pobliskiej fauny. Zwierzęta mogą próbować jeść szkodliwe dla nich produkty. Niektóre śmieci mogą też powodować uszkodzenia ciała, bolesne obrażenia, a nawet śmierć. Zastosowanie siatek to jednak prosty i tani sposób na zapobieganie tego typu sytuacjom. Dzięki nim zatrzymanie odpadów w wyznaczonych do tego miejscach nie sprawia najmniejszego problemu, niezależnie od tego, czy jest to wysypisko, kontener czy składowisko przynależące np. do terenu przemysłowego lub placu budowy.
Zachowanie porządku i higieny
Nawet takie miejsce jak wysypisko śmieci wymaga zachowania porządku i podstawowych zasad higieny. Jeśli jednak śmieci nie są w żaden sposób zabezpieczone, jest to dość trudne. Obecnie większość odpadów wyrzucana i składowana jest w workach, ale te niekiedy rozwiązują się lub pękają, dlatego nie można polegać wyłącznie na nich. Siatki na wysypiska to więc ich dodatkowe zabezpieczenie zapobiegające wielu niepożądanym sytuacjom, w tym np. rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych substancji i materiałów.
Na wysypiska komunalne i przemysłowe, do ochrony kontenerów i nie tylko
Siatki z tworzyw sztucznych można wykorzystywać do ochrony różnego rodzaju terenów i obiektów zajmujących się składowaniem odpadów. Nie ma również znaczenia rodzaj śmieci – siatki mają wysoką odporność chemiczną. Nie tracą swoich właściwości na skutek działania wody, wilgoci, promieniowania UV, zarówno wysokich, jak i niskich temperatur. Dlatego świetnie nadają się do użytkowania na zewnątrz. Najczęściej wykorzystuje się je na:
- wysypiskach komunalnych – do ogradzania terenu, rozdzielania różnych frakcji odpadów lub wydzielania innych stref funkcjonalnych,
- składowiskach przemysłowych – przede wszystkim w celu zabezpieczenia odpadów przed wymieszaniem, porwaniem przez wiatr itp.,
- śmietnikach i składowiskach przy firmach oraz obiektach mieszkalnych – do wydzielania terenu składowania, ochrony zawartości kontenerów, zatrzymania w określonym miejscu śmieci wyrzucanych w workach lub „luzem”.
Siatki są wszechstronne dlatego nawet ten sam produkt może być wykorzystywany na wiele sposobów. Ich ogromnym atutem jest też trwałość – nawet w trudnych warunkach mogą być stosowane przez wiele lat.
Dobór parametrów siatek na wysypiska jest w zasadzie dowolny. Symar jako producent oferuje szeroki wybór wariantów różniących się wielkością oczek oraz kolorem. Wymiar siatki w każdym przypadku jest dowolny.
Należy pamiętać o dopasowaniu wielkości oczek do wielkości odpadów – na budowach lub w miejscach, w których składuje się wyłącznie śmieci w workach wystarczająca może być nawet siatka o oczkach 10 x 10 cm. W innych sytuacjach zwykle rekomendowany jest jednak gęstszy splot.
Ceny siatek na wysypiska są uzależnione przede wszystkim od ich wymiarów, gęstości oraz grubości splotu, dlatego są bardzo zróżnicowane. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania precyzyjnej wyceny zamówienia!
Symar zajmuje się nie tylko produkcją i dostarczaniem siatek dostosowanych do indywidualnych wymagań klientów, ale również ich profesjonalnym montażem. Jeśli interesuje Cię tego typu usługa, wystarczy zgłosić ten fakt podczas składania zamówienia. Warto jednak wiedzieć, że nasze produkty charakteryzują się prostotą montażu, dlatego bez problemu można go wykonać samodzielnie. Wraz z produktem możemy dostarczyć Ci wszystkie niezbędne elementy montażowe!
Symar realizuje wszystkie zamówienia na bieżąco, w możliwie najkrótszym czasie. Termin jest uzależniony od wielu czynników, w tym od wielkości zamówienia, parametrów siatki oraz obłożenia zakładu produkcyjnego. O konkretnym terminie realizacji dla Twojego produktu zostaniesz poinformowany przy składaniu zamówienia. Możesz również otrzymać informacje na temat przybliżonego czasu realizacji, wysyłając zapytanie ofertowe.